وب سایت رسمی اتحادیه ناشران ایران

صفحه اصلی ثبت نام نمایشگاه اخبار لینک ها درباره ما تماس با ما

تخصیص کاغذ

تخصیص کاغذ

کمیته تخصیص کاغذ اتحادیه شرکتهای تعاونی ناشران آشنا نکاتی جهت یادآوری همکاران محترم ناشر به شرح ذیل اعلام می دارد:

 

1.کمیته تخصیص کاغذ به استناد دستورالعمل صادره از سوی کارگروه کاغذ و زینک معاونت امور فرهنگی در تاریخ تیرماه سال 1398 از سوی معاون امور فرهنگی متشکل از اتحادیه شرکتهای تعاونی ناشران (آشنا) ، اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و نماینده معاونت محترم فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطابق احکام صادره معاونت امور فرهنگی آغاز به کار کرده است.

 

2.در تخصیص کاغذ میزان عملکرد سه سال گذشته ناشر بر اساس آمار ثبت شده در بانک اطلاعات خانه کتاب ایران، درخواست ناشر ، شمارگان کتاب ، شمارش کتاب های چاپ شده ، داشتن اعلام وصول ، نداشتن هرگونه تخلف منجر به صدور رای و همچنین میزان موجودی کاغذ در دسترس آن مقطع زمانی از نکات مهم برای بررسی تخصیص کاغذ بوده است.

 

3.از ابتدا شروع جلسات کمیته تخصیص مصوبات جلسات پس از صدور پیش فاکتور در سامانه توزیع منتشر شده است ضمن اینکه هر ناشری که در سامانه کتابی را ثبت کرده بود به تمامی اطلاعات دسترسی داشت لذا از همان ابتدا امکان اعتراض برای ایشان فراهم بود که در صورت ثبت اعتراض در زمان مقرر بررسی می شد.

 

4.هر گونه اعتراض در مورد نحوه تخصیص چه به صورت حضوری و چه از طریق ثبت تیکت در سامانه به صورت شفاف اطلاع رسانی و توضیحات لازم به ناشر ارائه شده است.

 

5.در صورتیکه ناشر محترم تمایل داشت برای ارائه توضیحات در جلسه کمیته تخصیص حضور یابد از ایشان دعوت به عمل می آمد که توضیحات خود را به کمیته تخصیص اعلام نمایند.

 

6.با عنایت به این نکته که اعضای کمیته تخصیص برای همه ی ناشران در دسترس بودند خارج از موارد ذکر شده بالا ناشران محترم توضیحات لازم را در مذاکرات طرفینی مطرح و عضو مذکور کمیته مجددا موضوع را در صحن کمیته تخصیص طرح می نمود که مورد بررسی قرار می گرفت.

 

در پایان برای جامعه نشر کشور توفیق روز افزون را از خداوند منان مسئلت داریم.

 

 

 

اتحادیه شرکتهای تعاونی ناشران آشنا

کمیته تخصیص کاغذ